Pozytywnym zaskoczeniem po rozpoczęciu mojej działalności był fakt, że w większości ludzie są rozsądni i mają zabezpieczone swoje nieruchomości. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył wyjątkowo tej mniejszości. Mam nadzieję, że nie dotyczy Ciebie.
Zgodzisz się, ze mną że mieszkanie czy dom są rzeczami na które pracujemy przez całe życie, ciągle je ulepszamy i dbamy o nie?
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że obok rodziny jest to najistotniejsza wartość w naszym życiu.
Wracasz dziś z pracy… Najpierw słyszysz dźwięk syren, patrzysz w górę a nad Twoim domem unosi się czarna chmura. Co się dzieje? Śmierdzi niesamowicie. Podjeżdżasz bliżej, nie dowierzasz… Z dachu zostały stropy. Ściany sypią się pod wpływem ciśnienia wody. Wszystko czarne. Masz szczęście… dzielni strażacy uratowali Twoją rodzinę.
Co dalej? Co robisz?
Mama, tata, teściowie na pewno nie zostawią was w potrzebie, ale czy po to włożyłeś/aś tyle wysiłku w to, aby mieć swoje miejsce na ziemi, aby teraz żyć na 5m2 u kogoś na głowie?
Nie masz wyżej wymienionych osób? To na pewno masz tyle oszczędności, aby zakupić dom/ mieszkanie za gotówkę. Nie? To co teraz?
Jedyne co zostało CI z domu/ mieszkania to kredyt- wspaniale 😃 Bierzemy kolejny….
Oczywiście dla kreatywnych rodziców nie będzie najmniejszego problemu. Obóz survivalowy w lesie, doskonale wpłynie na samodzielność dzieci. Wspólne budowanie szałasu na pewno zacieśni więzi rodzinne. A polowania na dziczyznę będą wspomnieniem do końca życia.
Zima? Wspaniale, poznamy kulturę Eskimosów. Jakoś to będzie 😃 Damy radę.
A teraz na poważnie…
Warto ryzykować aż tak wiele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *